UV-Cure   Uluslararası Ultraviolet Derneğine
Üye Kabul Edilen ilk Türk Firmasıdır.

 

 

UVC ışın ile  virüs ve bakterileri yok etme uzun yıllardır  özellikle su arıtma ve  atık su sistemleri için kullanılmaktadır.

Uv-c   ışınlar  220nm ile  254nm arasında verimli olarak çalışırlar. En etkili dalga boyu 253,7nm  de , ışınla temas eden  virüs, bakteri , mantar,  küf ve diğer alerjenleri  yok eder. Özellikle Bakteri ve Virüslerin DNA yapılarını bozarak yok eder.

UVC ışıkları virüsleri nasıl öldürür?

Antiseptik UV ışıkları aslında bakteri ve virüslerin DNA ve RNA’sını değiştirerek üreme yeteneklerini yok edebilir.

Bakteriler, antibiyotikler gibi diğer şeylere dirençli olabilir, ancak UV ışığına direnç oluşturamaz.

Şu an büyük soru: UV ışıkları COVID-19’u öldürebilir mi?

Bilim adamlarının açıklamalarına göre. Patojenler, UV ışıkları gibi dezenfektanlara toleranslarına göre sıralanabilir.

Coronavirüsler “zarflı virüsler” veya Sınıf 3 kategorisine girmektedir.

Sınıf 3 virüsleri öldürmek en kolay olanlardır. Küçük ve büyük, zarfsız virüsler (Sınıf 1 ve 2 virüsleri) gibi daha dayanıklı virüsleri öldürebilen ürünler, koronavirüsler gibi zarflı virüsleri de yok ettiği konusunda  bilim adamları  hem fikirdir.    Birçok UV aydınlatma üreticisi, ürünlerinin çoğu Sınıf 1 virüsünü öldürebileceğini söylemektir ki , bu da Sınıf 3 de bulunan Korona’ nın kolayca yok edilebilir olduğunu bize göstermektedir.

Bu bilgilere dayanarak, UV ışıklarının COVID-19’u öldürmede etkili olduğuna inanılmaktadır.

Analiz için  SARS ve MERS gibi önceki Koronavirüslere bakabiliriz.

Çalışmalar ,  UVC  ışınlarının   SARS  ve  MERS   i  kesin yok ettğini  göstererek ,  buna COVID-19 üzerinde benzer bir etkiye sahip olacağını göstermektedir.  bu yüzden UV ışığı, virüsleri inaktive olamayacağını göstermektedir.

 

LED UV  nedir ?   LED UV  Gerçekten Etkili midir ?

LED UV olarak satılan ürünler 260-280nm de çalışır ve cm2 ye verdiği ışık gücü çok düşüktür. Virüsleri yok etme özelliği ispatlanamamıştır.
Örnek olarak, gerçek bir uvc 253,7nm   5w lamba cm2 de 3600V ışık gücüne sahipken , LED UV sadece 0.80mV  olarak güç verebilmektedir.
Sadece Görsel ürünler olup , youtuba da FAKE UVC , FAKE UV LED yazarak ilgili  pek çok videoya  ulaşabilirsiniz.

 

UV-Cure  marka cihazlarımız  , uzmanlığımız olan  gerçek UV-C  lambalar ,  kullanılarak yapılan sterilizasyon işlemleri için özel olarak tasarlanmıştır.
UV-Cure  ,  kullandığı UVC lambaları ozon gazı üretmez, böylelikle  ,  insanların yaşadığı ortamlarda kullanılan kapalı sistemlerimiz  tehlike arz etmez.
Sterilizasyon sonrası  ortamdaki virüs , bakteri , ve diğer zararlı  organizmalar %99.99  oranında yok edilirler.
Kullandığımız UVC lambaları  6000 ila 9000 saat çalışma ömrüne sahiptir.  Cihazlarımız  modele göre CE , SGS , FDA  , ROHS uluslararası sertifikalara sahiptir.
Ayrıca firmamız , Konu da uzman ,  markaların Türkiye Distribütörlüklerini de yapmaktadır.